مقايسه ي تلويزيون سامسونگ با ال جي: کداميک از آن ها براي اتاق نشيمن مناسب تر هستند؟

مقايسه ي تلويزيون سامسونگ با ال جي: کداميک از آن ها براي اتاق نشيمن مناسب تر هستند؟

۱۳۹۴/۸/۱۵ ۲۳۲۵ بازدید نویسنده:آشتی مولائی ۰ نظر


چه چیزی سبب متمایز شدن یک تلویزیون HD می شود؟ از بین برندهای ال جی، سامسونگ، سونی، توشیبا و پاناسونک کدامیک مناسب تر هستند؟ همیشه با این سوالات مواجه می شویم. پس چرا برای اینچنین سوالاتی، جواب های واضحی پیدا نمی شود. شما نمی توانید این را بگویید که فلان برند، بهترین است. چون لازم است درباره ی ان ها اطلاعات زیادی داشته باشید. بنابراین باید برای جواب اینچنین سوالاتی، راهنمایی های درستی صورت گیرد. ما قصد تبلیغ یک برند خاص را نداریم. فقط مقایسه ای جزئی از دو برند سامسونگ و ال جی خواهیم داشت. مطمئنا با داشتن اطلاعات بیشتر، خرید بهتری خواهید داشت.

 

 

مقایسه ی ال جی با سامسونگ


همین که در اول کار به مقایسه ی آن دو برند می پردازیم، کار اشتباهی نیست. آن ها جزو تولیدکنندگان تلویزیون کشور کره ی جنوبی هستند و بازار رقابتی شدیدی دارند. همین بازار رقابت سبب شده است که ان ها به دنبال تولید تکنولوژی های جدیدتر، نوآوری ها و خلاقیت های بیشتر باشند. ال جی و سامسونگ رقیب یکدیگر هستند، ولی هردوی آن ها در بازار تلویزیون خوش نام هستند. رقابت آن ها در طراحی مهندسی هم تاثیر به سزایی داشته است.

 

 

طراحی وابسته به زیبایی و تکنولوژی ( Aesthetic )همه ی ما به کیفیت تصویر به عنوان یکی از اولویت های مهم نگاه می کنیم. ولی ذکر این نکته لازم است که جذابیت و باریک بودن تلویزیون ها هم نکاتی انکارنشدنی هستند. طراحی هر یک از آن ها کاملا ظریف و خلاقانه صورت گرفته است.

 

تلویزیون ال جی

تلویزیون سامسونگ

 

کیفیت تصویر برای تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی


بر پایه ی نظراتی که بعضی از مشتریان ذکر کرده اند تلویزیون های سامسونگ دارای سطوح سیاهی های بهتری هستند. در حالی که تلویزیون های ال جی دارای صحت رنگ ویژه ای هستند. مات بودن یا براق بودن صفحه نمایش ها به مدل ها بستگی دارد. نوع  “ لبه روشن” (edge-lit) ال ای دی های سامسونگ پرطرفدار از ال جی ها هستند.
 

 

تلویزیون هوشمند


در تلویزیون های هوشمند ال جی ، بهبود های کوانتومی خاصی صورت گرفته است. تلویزیون های هوشمند سامسونگ دارای اولویت های شخصی هستند. البته شاید آن ویژگی برایتان جذاب یا بی کاربرد باشد. رابط کاربری هوشمند سامسونگ از پنج بخش مجزا تشکیل شده است و ظاهر آن ها غنی تر و رنگی تر می باشد. سامسونگ دارای برنامه های کاربردی VOD آمازون می باشند و ال جی دارای آن نمی باشد.

 

 

رابط کاربری


رابط کاربری هر یک از آن برندها متفاوت است. اصطلاح رابط کاربری بسیار گسترده است. برای بیشتر صحبت کردن درباره ی این نکته باید عرض کنیم که منظور از رابط کاربری تلویزیون، استفاده از منوهای مختلف تلویزیون برای تغییرات در تنطیمات می باشد. از نظر رابط کاربری هم رقابت هایی در دو برند سامسونگ و ال جی صورت گرفته است. آن ها سعی کرده اند که شیوه دستیابی به منوها و زیرمنوها را آسان تر از قبل کنند. شاید رابط کاربری ان ها صد در صد مطلوب نباشد ولی دارای منوهای پیچیده نمی باشند. خوشبختانه در هر دو برند، کارهای متفاوتی برای ساده تر کردن منوها ترتیب داده شده است.
 

رابط کاربری تلویزیون های هوشمند سامسونگ

کنترل از راه دور


کنترل از راه دور و جادویی ال جی یکی از ریموت هایی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. در حالی که ریموت های سامسونگ دارای سبک صفحه لمسی هستند و از اشاره و کلیک به منظور کار با آن ها استفاده می شود. محبوبیت ریموت تلویزیون های ال جی به دلیل استفاده ی اسان تر از آن ها است و کودکان به آسانی می توانند آن ها را در دست بگیرند.

کنترل از راه دور و جادویی ال جی

اتصالات اینترنتی


هر دوی اتصالات اترنت و وای فای تلویزیون های هوشمند سامسونگ و ال جی مناسب هستند.  امیدواریم که از خواندن این مطالب، استفاده ی کافی را برده باشید. قبل از خرید تلویزیون ها به دنبال تمامی ویژگی ها و مشخصات آن ها باشید و با آگاهی کامل خریدتان را انجام دهید.


 

نظرات کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha