چگونه یک سیستم تصفیه آب خانگی فیلترینگ ( اسمز معکوس ) کار می کند و چه کاری انجام می دهد ؟

چگونه یک سیستم تصفیه آب خانگی فیلترینگ ( اسمز معکوس ) کار می کند و چه کاری انجام می دهد ؟

۱۳۹۴/۷/۱۲ ۱۸۴۰ بازدید نویسنده:بانه پلاس ۰ نظر


در اینجا چندین پرسش وجود دارد که ما در زمان راهنمایی کردن مشتریان خود برای انتخاب سیستم تصفیه آب مناسب برای آب منطقه آن ها با آن مواجه شده و مشتریان از ما سوال می کنند . در زیر به نمودار ها و پاسخ هایی برای این سوالات اشاره می کنیم . اگر شما غیر از این ها سوال دیگری دارید و نتوانستید به جواب های خود دست یابید لطف کنید از طریق شماره های سایت با ما تماس گرفته و هر سوالی که دارید مستقیما از کارشناس تصفیه آب ما بپرسید و یا اینکه بر روی سایت پیغام بگذارید سعی می کنیم حتما به آن ها پاسخ دهیم .

1 - یک سیستم تصفیه آب خانگی فیلترینگ ( اسمز معکوس ) چه کاری را انجام می دهد ؟
2 - ممبران یک دستگاه تصفیه آب خانگی ( سیستم فیلترینگ اسمز معکوس ) چگونه کار می کند ؟
3 - یک دستگاه تصفیه آب خانگی چه چیز هایی را حذف می کند ؟
4 - اجزای یک سیستم تصفیه آب خانگی اسمز معکوس چه چیزهایی هستند ؟
5 - آیا تمامی سیستم های تصفیه آب و فیلتر های آن ها یکی هستند ؟
6 - چگونه می توانید ظرفیت هر گالن در روز (gpd) ممبران دستگاه تصفیه آب را افزایش دهید ؟
7 - از کجا می توانم یک سیستم تصفیه آب خانگی , فیلتر ها و از جمله ممبران با کیفیت پیدا کنم ؟

 

1 - یک سیستم تصفیه آب خانگی فیلترینگ ( اسمز معکوس ) چه کاری را انجام می دهد ؟ 2 - ممبران یک دستگاه تصفیه آب خانگی ( سیستم فیلترینگ اسمز معکوس ) چگونه کار می کند ؟ 3 - یک دستگاه تصفیه آب خانگی چه چیز هایی را حذف می کند ؟ 4 - اجزای یک سیستم تصفیه آب خانگی اسمز معکوس چه چیزهایی هستند ؟ 5 - آیا تمامی سیستم های تصفیه آب و فیلتر های آن ها یکی هستند ؟ 6 - چگونه می توانید ظرفیت هر گالن در روز (gpd) ممبران دستگاه تصفیه آب را افزایش دهید ؟ 7 - از کجا می توانم یک سیستم تصفیه آب خانگی , فیلتر ها و از جمله ممبران با کیفیت پیدا کنم ؟
با خرید دستگاه تصفیه آب ro آکوا پلاس از بانه پلاس آب خالص و بدون بو و رسوب را بیاشامید

1    یک دستگاه تصفیه آب خانگی ( سیستم فیلترینگ ) چه کاری انجام می دهد ؟

تولید آب آشامیدنی با استفاده از دستگاه تصفیه آب

اگرچه سیستم های تصفیه آب خانگی مانند یک سیستم پیچیده به نظر می رسند , اما در واقع فرایند فیلتراسیون آب بسیار ساده و سر راست می باشند و این یک فرایند جدید نیست . سیستم های تصفیه آب فشار بالا ( هدایت از طریق پمپ ) برای سال های طولانی جهت تبدیل آب شور دریا به آب آشامیدنی استفاده شده است . داشتن یک درک بهتر از اینکه یک سیستم تصفیه آب خانگی چگونه کار می کنند رمز و راز و پیچیدگی را که در حین نگاه کردن به تعداد زیاد لوله های رنگی و فیلتر های متعدد آن به شما دست می دهد را حذف خواهد کرد و از بین خواهد برد . در ادامه این مطلب آگاهی شما نسبت به دستگاه های تصفیه آب خانگی ( آب شیرین کن ها ) افزایش خواهد یافت .

مهمترین نکاتی که باید به یاد داشته باشید :


- تمامی سیستم های RO با یک روش کار می کنند .
- اغلب دستگاه های تصفیه آب آر او ( RO ) شبیه به هم هستند .
- تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی RO دارای اجزای اصلی یکسان هستند .
- تفاوت واقعی در کیفیت فیلتر ها و ممبران عرضه شده همراه دستگاه می باشد و در برخی موارد نیز گزینه های اضافی مفید ( مانند نمایشگر تعویض فیلتر ها ) همراه دستگاه ها ارائه می شود .2  ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی RO چگونه کار می کند ؟
RO یا به عبارت دیگر اسمز معکوس ( Reverse Osmosis ) یک فرایند است که در آن جامدات محلول ( مانند نمک ) از یک مایع یا محلول ( مانند آب ) جدا می شود . در این سیستم ها آب از طریق فشار آب و یا با استفاده از پمپ تامین فشار به داخل ممبران هدایت می شود . در این مرحله تنها چیزی که از ممبران خارج می شود آب خالص است بدون هر گونه ناخالصی و یا آلودگی . این ناخالصی ها و آلودگی ها نیز از طریق فاضلاب تخلیه خواهند شد .

برای تعریف اسمز معکوس یا تکنولوژی غشایی " RO "
در نهایت عوامل موثر بر عملکرد یک سیستم تصفیه آب RO از این قرارند : 

- فشار آب ورودی
- درجه حرارت آب
- تعداد و نوع مواد محلول (TDS) در آب
- کیفیت ممبران و فیلتر های استفاده شده در سیستم تکنولوژی غشایی یا RO


مزایای استفاده از سیستم اسمز معکوس یا تکنولوژی غشایی " ro "  - بهبود طعم , بو و ظاهر آب  - یک فرایند تصفیه بسیار موثر است . تمامی آلاینده های ذکر شده در زیر و حتی بیشتر را نیز حذف خواهد کرد .  - مصرف انرژی پایین  - بسیار مناسب و راحت - آلاینده ها و مواد زاید را از طریق خروجی دور ریخته و آن ها را جمع نمی کند .  - تمییز کردن آسان - بسیار کم هزینه - آبی با کیفیت تضمین شده را بدون هیچگونه هزینه ای به شما تحویل خواهد داد .مزایای استفاده از سیستم اسمز معکوس یا تکنولوژی غشایی " RO "

- بهبود طعم , بو و ظاهر آب
- یک فرایند تصفیه بسیار موثر است . تمامی آلاینده های ذکر شده در زیر و حتی بیشتر را نیز حذف خواهد کرد .
- مصرف انرژی پایین
- بسیار مناسب و راحت
- آلاینده ها و مواد زاید را از طریق خروجی دور ریخته و آن ها را جمع نمی کند .
- تمییز کردن آسان
- بسیار کم هزینه - آبی با کیفیت تضمین شده را بدون هیچگونه هزینه ای به شما تحویل خواهد داد .


 

 

 

مزایای استفاده از سیستم اسمز معکوس یا تکنولوژی غشایی " ro "


 

فروشگاه بانه پلاس تنها نماینده انحصاری محصولات آکوا پلاس تایوان 

 

 

 

 

3 سیستم تصفیه آب RO چه چیز هایی را حذف می کند ؟
در یک سیستم تصفیه آب خانگی پنج یا شش مرحله RO ممبران تمامی ناخالصی ها و ذرات بزرگتر از 0.001 میکرون را حذف می نماید .در یک سیستم تصفیه آب خانگی پنج یا شش مرحله ro ممبران تمامی ناخالصی ها و ذرات بزرگتر از 0.001 میکرون را حذف می نماید .

 

 

 


4   اجزای سیستم تصفیه آب RO چه چیز هایی هستند ؟


اجزای سیستم تصفیه آب ro چه چیز هایی هستند ؟اجزای اصلی رایج در تمامی سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس یا تکنولوژی غشایی " RO " :
1 - یک شیر آب سرد . دستگاه تصفیه آب خانگی دارای یک ورودی آب سرد قبل از فیلتر ها می باشد . این منبع تامین آب و آبی ست که برای تسفیه وارد دستگاه تصفیه خواهد شد .
2 - فیلتر های اولیه : آب سرد از طریق ورودی دستگاه تصفیه قبل از هر چیز به یک سری فیلتر اولیه خواهد رسید . تمامی دستگاه های تصفیه آب RO دارای بیش از یک فیلتر اولیه می باشند . شایع ترین فیلتر استفاده شده در این مرحله , فیلتر الیافی می باشد که گل و لای , شن و ماسه , خاک و رسوبات دیگر آب را می گیرد . فیلترهای دیگر فیلترهای کربنی ست که برای حذف کلر که ممکن است اثرات منفی بر ممبران های TFM و TFC داشته باشد را کاهش می دهند . فیلتر های کربنی و کربن بلاک در سیستم های تصفیه آب RO که شامل ممبران CTA باشند استفاده نمی شود .
3 - ممبران RO : ممبران در سیستم های آر او " RO " همانند قلب این سیستم ها می باشد . شایع ترین آن ها دو گونه است : CTA که در برابر کلر مقاوم بوده و TFC / TFM که در برابر کلر مقاوم نمی باشد .

4 - فیلتر پست کربن : پس از اینکه آب منبع ذخیره سیستم RO را ترک می کند و قبل از رفتن به شیر روی سینک آب تولید شده از فیلتر های POST ( پست کربن ) عبور می کند . فیلتر پست کربن هر گونه طعم و بوی باقی مانده در آب را فیلتراسیون و حذف خواهد کرد .
5 - بسته شدن خودکار دریچه (SOV) : با هدف صرفه جویی در مصرف آب پس از پر شدن تانک ذخیره در سیستم های RO دریچه آب بسته می شود . این دریچه هر گونه ورود آب به ممبران را متوقف کرده و درنتیجه تولید آب و همچنین تخلیه آب نیز متوقف خواهد شد . زمانی که آب تانک ذخیره مصرف شود این دریچه به صورت خودکار دوباره باز شده و امکان تصفیه آب و تولید مجدد آب را خواهد داد . مزیت دیگر این است که حتی در صورت قطعی آب شما با وجود تانک ذخیره ( بسته به ظرفیت آن ) آب تصفیه شده خواهید داشت .
6 - شیر یک طرفه : شیر یک طرفه در انتهای بیرونی ممبران RO خانگی قرار می گیرد . این شیر مانع از جریان رو به عقب آب و یا از تانک ذخیره RO می شود . جریان رو به عقب آب می تواند موجب پاره شدن غشای ممبران شود .
7 - جریان محدود کننده : جریان آب از ممبران RO با استفاده از کنترل جریان مرتب می شود . سبک های مختلفی از این کنترل جریان وجود دارد . این دستگاه سرعت جریان مورد نیاز برای به دست آوردن بالا ترین کیفیت آب آشامیدنی ( بر اساس ظرفیت گالن ممبران ) را حفظ می کند . این همچنین به حفظ فشار در قسمت داخلی ممبران نیز کمک می کند . بدون کنترل جریان آب آشامیدنی بسیار کمی تولید خواهد شد زیرا تمامی آب ورودی مسیری با کمترین مقاومت را طی کرده و به سادگی تخلیه می شود . کنترل جریان در لوله تخلیه سیستم RO قرار گرفته است .
8 - تانک ذخیره : سیستم های تصفیه آب RO دارای تانک ذخیره برای ذخیره سازی آب می باشند . این تانک ها به صورت استاندارد 2.5 گالن ( حدود 9.5 لیتر ) می باشد . این تانک ها زمانی که پر شد آب را به صورت تحت فشار نگه می دارد .

9 - شیر آب : سیستم تصفیه آب خانگی RO ( آب شیرین کن ) دارای یک شیر آب است که کل این سیستم زیر سینک قرار گرفته و تنها چیزی که روی سینک قرار می گیرد همین شیر آب می باشد .
10 - خط تخلیه : این خط از مجرای خروجی ممبران RO آغاز شده و به لوله فاضلاب ختم می شود . این خط آلاینده ها و ناخالصی های موجود در آب را تخلیه کرده و جریان فشار نیز در این خط می باشد .

 

نمودار یک سیستم تصفیه آب اسمز معکوس یا تکنولوژی غشایی " RO " با اجزای اصلی :


نمودار اجزای دستگاه تصفیه آب ro 

 

فروشگاه اینترنتی بانه پلاس نماینده انحصاری فروش محصولات آکواپلاس در ایران و خاورمیانه میباشد ،محصولات آکواپلاس شامل انواع دستگاههای تصفیه آب خانگی،دستگاههای آب سرد/جوش های ساده و تصفیه دارو دستگاه نوشابه ساز خانگی و انواع فیلترها و لوازم جانبی دستگاههای تصفیه آب خانگی میباشد، 

 

 

5  آیا تمامی سیستم های تصفیه آب خانگی RO و فیلتر های آن ها یکسان هستند ؟

هر چند دستگاه های تصفیه آب RO از نظر شکل ظاهری و اجزای تشکیل دهنده آن ها ممکن است مشابه به نظر برسند , اما کیفیت آن ها ممکن است بسیار با هم متفاوت باشد . این تفاوت ممکن است تاثیر بسیار قابل توجهی بر کیفیت آب تولید شده داشته باشد .

در اینجا به چند نمونه از سوالاتی که ممکن است بپرسید و عواقب مرتبط با کیفیت پایین تر از حد معمول اشاره می کنیم :

- آیا تولیدکنندگان از روش های دقیق استفاده می کنند ؟ چه نوع جوشکاری در این محصولات پلاستیکی استفاده می شود ؟ آیا آنها اجازه می دهند که آب آلوده از این سیستم ها بگذرد ؟ آیا آنها اجازه می دهند این سیستم ها نشت کند ؟

- این فیلتر ها یا ممبران ها چگونه تولید می شود ؟ آیا این فیلتر ها آب را بیش از میزانی که غیر قابل استفاده است هدر می دهند ؟

و هزاران سوال دیگری که ممکن است در مورد این سیستم ها از ذهن شما بگذرد . اما چیزی که اهمیت دارد این است که کیفیت این دستگاه ها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است .


 

 

 

 


6   چگونه می توانیم ظرفیت گالن در روز (gpd) ممبران RO سیستم های RO را افزایش دهیم ؟
دلیل اصلی برای تغییر جریان بالاتر ممبران اسمز معکوس , بهبود نرخ ریکاوری که مدت زمان پر شدن تانک را کاهش می دهد می باشد . این اصمینان می دهد که آب کافی در طول چگونه می توانیم ظرفیت گالن در روز (gpd) ممبران ro سیستم های ro را افزایش دهیم ؟زمان استفاده های سنگین و یا در مواقعی که سیستم تصفیه آب در بیشتر از یک مکان مانند آب سردکن یخچال و ... استفاده می شود  در دسترس خواهد بود  .


تغییر به یک جریان ممبران بالاتر هیچ تاثیری بر کیفیت آب تولید شده از ممبران سیستم تصفیه آب RO شما نخواهد داشت .

تغییر به ظرفیت بالاتر ممبران آسان است . شما به سادگی ممبران قدیمی خود را با یک ممبران جدید عوض می کنید . ظرفیت بالاتر ممبران با سایز صحیح خط تخلیه محدود کننده جریان همراه خواهد بود . ( تطبیق ممبران با سایز صحیح محدود کننده جریان برای اطمینان از تناسب محصول مناسب با نرخ هدر دادن آب بسیار مهم است . سیستم های تصفیه آب RO معمولا دارای ممبران هایی با ظرفیت استاندارد 10 - 150 گالن در روز می باشند .


 

 

 


7   فروشگاه بانه پلاس به عنوان تنها نماینده انحصاری مارک آکوا پلاس " aqua plus " تایوان در ایران محصولات متنوعی از این برند شامل دستگاه های تصفیه آب ro ساده , کاور دار , مینی کامپیوتر با نمایشگر تعویض فیلتر ها و ... را وارد کرده و با توجه به اطمینان از کیفیت این کالا آن ها را تا دو سال گارانتی می نماید .کجا می توانم یک سیستم تصفیه آب خانگی مطمئن پیدا کرده و فیلتر ها و ممبران آن را تعویض کنم ؟

سیستم های تصفیه آب با مارک های مختلف و انواع متنوع در بازار موجود می باشد . این سیستم ها ساخت کشور های مختلف ( عمدتا چین و تایوان ) بوده و در بازار بانه از رنج قیمت مشخصی نیز برخوردار می باشد . فروشگاه بانه پلاس دارای یک بخش ( فروشگاه ویژه ) می باشد که به صورت تخصصی بر روی دستگاه های تصفیه آب و تصفیه هوا کار می کند . تا به حال بر روی مارک های متنوعی کار شده و در این زمینه بیش از 12 سال سابقه کار داریم .
اما پس از چندین سال کار بر روی چند برند و مقایسه آنها از نظر کارکرد و بازخورد مشتری یکی از این برند ها را که از همه جوانب ( ظاهر , قیمت , کارکرد , کیفیت و ... )  محبوب تر و مقبول تر از سایرین است را انتخاب کرده و به صورت تخصصی این برند را وارد می کند .
فروشگاه بانه پلاس به عنوان تنها نماینده انحصاری مارک آکوا پلاس " aqua plus " تایوان در ایران محصولات متنوعی از این برند شامل دستگاه های تصفیه آب RO ساده , کاور دار , مینی کامپیوتر با نمایشگر تعویض فیلتر ها و ... را وارد کرده و با توجه به اطمینان از کیفیت این کالا آن ها را تا دو سال گارانتی می نماید .
در صورتی که هر سوالی در زمینه دستگاه های تصفیه آب , نحوه کارکرد آن ها و یا دستگاه مناسب برای آب منطقه خود داشتید می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و از تجربیات آن ها استفاده نمایید .

 

فروشگاه اینترنتی بانه پلاس نماینده انحصاری فروش محصولات آکواپلاس در ایران و خاورمیانه میباشد ،محصولات آکواپلاس شامل انواع دستگاههای تصفیه آب خانگی،دستگاههای آب سرد/جوش های ساده و تصفیه دارو دستگاه نوشابه ساز خانگی و انواع فیلترها و لوازم جانبی دستگاههای تصفیه آب خانگی میباشد،

نظرات کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha