عیب یابی یخچال فریزری که مدام کار میکند

عیب یابی یخچال فریزری که مدام کار میکند

تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۷/۲ بازدید کننده:۷۲۸ نویسنده:بانه پلاس
عیب یابی یک یخچال فریزر که به طور مداوم کار میکند.
عیب یابی یخچال  فریزر که به طور مداوم کار میکند، نیاز به درک چگونگی عملکرد یخچال دارد. طبق تعریف، یک یخچال یکی از لوازم کوچک در خانه شما است که باید به طور مداوم کار می کند. اگر یخچال و فریزر کار نکند، قادر نخواهد بود که غذا را سرد نگه دارد، که منجر به خرابکاری و فاسد شدن مواد درون آن خواهد شد. چطور یخچال ها ساخته می شوند تا به صورت پایدار کار کند، آنها به صورت غیرمستقیم تجزیه می شوند.
 
هنگامی که یک یخچال  فریزر با مشکل مواجه می شود یا به نظر می رسد که با مشکل مواجه شده است، گام هایی برای رفع مشکل وجود دارد. یک یخچال و فریزر که به طور مداوم در حال اجرا است نشان دهنده مشکلی با یکی از اجزای موجود در یخچال است که نیاز به ارزیابی دارد تا بتواند تثبیت شود. به منظور رفع مشکلات یخچال و فریزر که به طور مداوم اکار میکند، درک درستی از عملکرد یخچال و فریزر در نظر گرفته شده است.
 
خازن و اواپراتور کویل:
یخچال فریزر شامل یک کویل کندانسور و یک سیم پیچ اواپراتور است. با استفاده از یک خنک کننده مایع سرد می شود که از طریق استفاده از یک کمپرسور و موتور بین خازن و بخار پمپ می شود. خنک کننده حرکت می کند از کندانسور که در آن به اواپراتور خنک شده است. کویل کندانسور در داخل یخچال و فریزر می تواند در خارج از دستگاه مشاهده شود در حالی که سیم پیچ تبخیر در داخل یخچال قرار دارد.
 
نقش بخاری و ترموستات:
سرد و چگالش به ندرت در داخل یخچال قرار می گیرد. بخاری در داخل یخچال و فریزر هر یخ زده ای را که ممکن است در داخل یخچال و فریزر پیش از آنکه به نظر می رسد، ذوب می کند. این ذوب شدن سرما در مراحل مختلف داخل یخچال قرار می گیرد. پس از فرآیند ذوب شدن که با بخاری اتفاق می افتد، ترموستات برای تنظیم یخچال و فریزر در دمای مناسب خنک نگه داشتن آن، حفظ یخ زدگی از ساخت upererator مشغول است.
 
شناسایی مشکالت خاص
اکثر قطعاتی که دستگاه های کمپرسور و بخارپز را در داخل یخچال فریزر تشکیل می دهند شامل ترموستات، بخاری، کندانسور، فن ها و سوئیچ های مختلف هستند که به راحتی قابل شناسایی و جایگزینی هستند. ترفند برای رفع یخچال  فریزر که به طور مداوم کار میکند گوش دادن به صدا و صداهای موجود است که به نظر شما غیر معمول است. یک یخچال که صدای بالایی دارد در حالی که موتور آن درگیر  یخ زدایی و یخ ساختم نیست میتواند مشکل کمپرسور یا موتور باشد که نشان دهنده این است باید به سرعت تعمیر یا جایگزین شود .
 
 
مشکلات یخچال که مدام کار میکند:
 مشکلات مربوط به یخچال  که به طور مداوم در حال کار کردن است که شامل کویل در خارج و یا در داخل یخچال  فریزر باید توسط یک تکنسین تعمیر حرفه ای انجام شود. این به این دلیل است که کویل ها حاوی مبرد هستند که می توانند خطرناک باشند در صورتی که به طور تصادفی در طی تعمیرات به آن برسید.
 
اگر مشکلی با یخچال و فریزر دارید یا به صورت دائمی در حال کار است  که به نظر می رسد در طول زمان به طور مداوم بدتر می شود، بهترین راه برای حل این مشکل این است که مشکل را از بین ببرید و آن را تعمیر کنید
 
عیب یابی رله شروع یخچال:
 
رله شروع یخچال دستگاهی است که کمپرسور را درون یخچال قرار می دهد. اگر رله یخچال فریزر سوخته باشد یخچال کار نمیکند و داخل یخچال خنک نمیشود. از آنجاییکه کمپرسور بخش بسیار مهمی در سیستم تبرید است، باید یک رله یخچال خنک کننده برای شروع کار داشته باشد. اگر یخچال و فریزر گرم می شود و صدای کیبورد عجیب و غریب ایجاد می کند، این ممکن است نشانه ای از اشکال در رله شروع یخچال میباشد و ممکن است آسیب دیده باشد
 
حذف رله برای تست کردن:
همانطور که در بالا گفته شد زمانی که صدای بلند و نا متعارف از کمپرسور شنیده شود رله آن آسیب دیده است  با این وجود، رله یخچال  فریزر باید از سیستم خارج شود تا  بتوان آن را بررسی کرد. قبل از حذف آن از سیستم، ابتدا مطمئن شوید که واحد را جدا کنید.رله در انتهای یخچال قرار دارد. به راحتی پوشش محافظ از پشت دستگاه را برداشته  تا کمپرسور کاملا در دسترس باشد . نزدیک کمپرسور یک جعبه کوچک قراردارد که یک سیم از آن خارج شده است. این رله است دستگاههای قدیمی تر معمولا یک رله سیم زاویه ای دارند که به راحتی می توان مشاهده نمود به دلیل اینکه این واحدها یک زنجیر قابل مشاهده در اطراف پلونر دیده می شود. دستگاههای جدیدتر رله های حالت جامد هستند که برای چک کردن نیاز به تجهیزات خاصی دارند. این رله به راحتی بر خلاف رله سیم زده سرخ می شود. 
 
بازرسی مشکلات رله:
اگر رله دارای ترمینال هایی است که به شدت خورده اند، ممکن است لازم باشد جایگزین شوند. با این حال، برخی از رله ها فقط باید دوباره تمیز شوند. برای تمییز کردن رله از تمیز کننده های فلزی استفاده میشود،قبل از جاگذاری دوباره مطمئن شوید که مشکل حل شده است . اگر رله هنوز کار نمی کند، احتمال دارد که سوخته باشد..
 
بررسی رله های Bad Start:
چند روش برای بررسی اینکه آیا رله شروع کار خوب است یا خیر، وجود دارد. رله حالت جامد را می توان به راحتی با حذف آن از کمپرسور و تکان دادن آن آزمایش کرد. اگر صدایی درهم و برهم ایجاد می کند، درواقع سوخته است. برای اینکه مطمئن شوید، آن را توسط یک  سرویس کار حرفه ای بررسی کنید.
برای رله های سیم زاویه، می توان آنها را با استفاده از یک اهم متر بررسی کرد. معمولا سه ترمینال در رله وجود دارد - دو ترمینال معمولی با برچسب S و M و یک ترمینال لغزشی مشخص شده توسط L. برای بررسی اینکه آیا رله دارای پیوستگی است، دو تستر را در دو ترمینال S و M قرار دهید. تستر باید صفر را نشان دهد با پروب همچنان پایانه ها را لمس می کنید، رله را تلنگر بزنید. در این زمان، یک کلیک باید شنیده شود و تستر باید بی نهایت را بخواند.
مراحل مشابه را انجام دهید، اما با پروب های لمس ترمینال های S و L. نتایج باید مشابه باشد. همین آزمایش را با پروب ها در ترمینال M و L انجام دهید. در این زمان تستر باید صفر را نشان دهد حتی زمانی که آن را لغو کنید. اگر نه، رله را با یک رله جدید جایگزین کنید. اطمینان حاصل کنید که همان نوع رله از فروشگاه عرضه  کننده خریداری کنید.
 
 

نظرات کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha