انواع کمپرسور در کولر گازی و سیستم های خنک کننده :

انواع کمپرسور در کولر گازی و سیستم های خنک کننده :

تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۴/۱۴ بازدید کننده:۱۳۰۱ نویسنده:چالاک عزیزی
انواع کمپرسور در کولر گازی و سیستم های خنک کننده :
انواع مختلفی از کمپرسورهای مورد استفاده در سیستم های خنک کننده و کولر گازی وجود دارد که عبارتند از: متقابل ، روتاری، چرخشی ، سانتریفیوژ و اسکرول . همه این ها به صورت مختصر توضیح داده شده اند : 
 
کمپرسور سیستم خنک کننده چیست : 
 
کمپرسورها یکی از مهمترین بخش های چرخه سیستم خنک کننده هستند . کمپرسور کولر را که به کندانسور جریان می یابد ، جایی که آن را خنک می کند، فشرده می سازد . سپس به شیر گسترش و اواپراتور حرکت می کند و در نهایت دوباره توسط کمپرسور مکیده می شود . برای عملکرد صحیح چرخه سیستم خنک کننده ، باید کولر را به فشار مطابق با دمای اشباع بالاتر از دمای هوا و یا آب به طور طبیعی در دسترس فشرده شود . این عملکرد حیاتی است که توسط کمپرسور انجام می شود . فشرده سازی سیستم خنک کننده به فشار مناسب تضعیف و تراوش مناسب خود را در طول دوره ادامه می دهد . ظرفیت سیستم خنک کننده یا کولر گازی به طور کامل بستگی به ظرفیت کمپرسور دارد . 
 
انواع کمپرسور در کولر گازی و سیستم های خنک کننده : 
 
1) کمپرسور متقابل : 
 کمپرسورهای متقابل یکی از انواع رایج ترین کمپرسورهای خنک کننده هستند . آنها دارای تنظیم پیستون و سیلندر مانند موتور خودرو هستند حرکت مجدد پیستون به علت قدرت خارجی، کولر درون سیلندر را فشرده می کند . سه نوع کمپرسور متقابل وجود دارد: نوعی مهر و موم شده، نیمه هرمتیک سیلد و اُپن تایپ . بازکردن کمپرسورهای مجاور میتواند از نوع تک سیلندر یا نوع چند سیلندر باشد . 
 
2) کمپرسور چرخشی : 
کمپرسورهای چرخشی شامل جفت پیچ های پیچیده ای هستند که بین آنها کولر می شود . آنها می توانند برای مقدار کمی گاز تولید کنند . آنها مصرف کمتری نسبت به کمپرسورهای مجاور دارند و به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. می توان از کولر هایی مانند آر12، آر22 و دیگر استفاده کرد . 
 
3) کمپرسور روتاری : 
کمپرسورهای روتاری دارای دو عنصر چرخشی مانند چرخ دنده ها هستند که داخل کولر می باشد . این کمپرسورها می توانند کولر را برای فشارهای کم یا متوسط تنظیم کرد . از آنجایی که آنها می توانند حجم کم گاز را اداره کنند و فشار کمتری تولید کنند ، در برنامه کاربردی کمتری استفاده می شوند . 
 
4) کمپرسور سانتریفیوژ: 
کمپرسورهای سانتریفیوژ شامل پروانه یا دمنده هستند که می توانند مقادیر زیادی از گاز را در فشار نسبتا کم اداره کنند . مناسب برای کار با کولر ها مانند آر-11، آر-113 و غیره . 
 
 
5) کمپرسور اسکرول : 
کمپرسور اسکرول شامل دو پیمانه بین مهره ای است که یکی از آنها ثابت و مدارهای دیگر به طور غیر منتظره بدون چرخش در می آیند . در طول حرکت آن، فاصله بین کیت هایی که در کولر فشرده ، ایجاد می شود . اسکرول ها می توانند شکل های مختلفی مانند پیچش، مارپیچ Archimedean یا منحنی هیبرید داشته باشند . در ترتیبی دیگر، هر دو پیمایش ممکن است به طور غیر منتظره چرخانده شوند تا فشرده سازی تولید شود . 
 

نظرات کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha