مروری برlg webos 2:0

مروری برlg webos 2:0

۱۳۹۵/۲/۸ ۱۹۸۴ بازدید نویسنده:بیره ور ۰ نظر

LG WEBOS 2:0 چیست ؟
Webos 2.0 مدل ground - breaking ال جی و دارای سیستم عامل هوشمندی webos عالی می باشد که سال گذشته از آن پرده برداری شده است . سوال این است :آیا اساسا در مقایسه با نمونه های قبلی بهبود یافته است ؟ یا صرفا روی هوشمند بود نش مانور داده شده و به رقبا اجازه داده اند که به آنها برسند .
 


طرحی و خصوصیات:
از لحاظ زیبایی تغییرات بسیار کوچکی روی صفحه مدل Webos 2.0 انجام شده است .
این مورد هنوز از طریق جذابیت نوار رنگهای کد گذاری شده ایکون های fold end قرار گرفته روی تصویر تلویزیون تعریف می شود . این طرح هنوز یک وظیفه عالی از ترکیب اقتصادی حالت واقعی صفحه با توانایی و رفتار دوستانه کاربر انجام می دهد .
زمانی که روی پوشه ها حرکت می کنید با انتخاب یکی ،فورا بالا می آید و فورا به شما نشان می دهد که به کجا هدایت شده اید ، در پایان هر ردیف باز شده ، لینک هایی که حاوی اطلاعات اضافی است ، قرار داده شده است .زمانی که به سمت چپ حرکت می کنید ابزارها و منابعی را که اخیرا مورد استفاده قرار گرفته را نشان می دهد .

 

ابداع کلیدی webos این است که تمامی منابع - حتی ورودی های AV شخصی شما - به عنوان ابزار تلقی می شوند ، که بدون محدودیت می توان آنها را در محیط Webos ترکیب کرد .
با حرکت به سمت راست لیستی از میان برها به شما ارائه می دهد . که دست یابی به همه چیز محتوای روی منابع خارجی DLNA شما را ارئه می کند ، که شامل سیستم کمکی درون ساختی ، یک مرورگر Web، بازی ها و ردیف دوم حاوی ابزارها و غیر می باشد .
علامت های که در صفحه اصلی در ابتدای لیست قرار دارند بیشتر شامل آنهایی است بیشتر کاربران در تلویزیون خود از آنها استفاده می کنند ، برای مثال آمازون ، Netflix ، تنظیم کننده tv ، یوتیوب و ..
البته این لیست می تواند به دلخواه شما تغییر کند . برای انجام این عمل کافی است که ابزار مورد نظر را از نوار ابزار در سمت راست webos بردارید و آن را به مرکز صفحه اصلی و در نقطه ای که دوست دارید جابه جا کنید.
تنها دو تغییر قابل احساس در صفحه اصلی webos مشاهده می شود که هر دوی آنها مطلوب هستند .
اولی ، فرآیند بسیار سریع و هوشمند جهت یابی است .
این سرعت و هوشمندی از لحاظ سرعت گرافیکی جهت یابی و هم سرعت باللا آمدن تلویزیون و فهرست ها صدق می کند .
البته امکان دارد که این سرعت با توجه به نوع استفاده شما از تلویزیون متغیر باشد . این آزمایش روی دو مدل موفق انجام شد : 55EG960 VOLED ، 65UF950 VOLED ،
البته LG به ما اطمینان خاطر داده که WEBOS در مقایسه با تراز های 2015 در اجرا هوشمند تر و راه اندازی آن سریع تر است . که ما هنوز شاهدی بر این ادعا پیدا نکرده ایم .
تغییر قابل مشاهده دیگر در WEBOS وجود گزینه پرونده ها (FOLDER OPTION) در صفحه اصلی است با استفاده از این گزینه ، فهرست کانالهای مورد نظر خود را می توانید در این محل پر کنید .
و راهی سریع برای دست یابی به کانالهای مورد نظر است ،که شما قبلا برای این کار باید مدت زمانی را صرف می کردید .
جستجو برای تفاوت های بیشتر ، چیز بیشتری را آشکار نکرد منبع محتوا (content store) برای محیط webos تلویزیون شما در پیدا کردن و دانلود ابزارهای اضافی (مخصوص تلویزیون شما ) بسیار بهبود یافته است . امسال webos کارکرد بسیار کاملی داشته است همچنین به جای استفاده از یک مدل ابزار ، چندین مدل ابزار جالب را عرضه کرده است .
مهم ترین تغیر LG تلفیق فهرست تنظیم tv s به درون محیط webos می باشد . دکمه تنظیمات روی کنترل و علامت چرخ دنده در گوشه بالای صفحه اصلی webos برخی علامت های cool-ish را که دارا می باشد که به شما امکان تنظیمات بسیار دقیق (این تنظیمات ممکن است در بسیاری از مدل ها قابل دسترسی نباشند ) را فراهم کند . مشکل این است که با وجود طراحی فهرست با رنگهای متفاوت ،همه چی کمی پیچیده نظر می آید .
اما در حقیقت شما برای هدایت فهرست به جایی که در نظر دارید مجبور به فشار مکور دکمه های کنترل خود نیستید و این یکی از موفقیتهای webos می باشد .یقینا این جا نقطه ای است که webos.3 می توانست برای گرفتن تجربیات استفاده کننده به سطوح دیگر جستجو شود .یکی از آخرین ویژگی های webos.2 این است که شما می توانید چند کار را باهم انجام دهید .

 

بین ابزار های باز شده حرکت کنید بدون اینکه مجبور به بستن دیگری باشید این یکی از حالت های webos .2 برای لذت بردن و رسیدگی به بسیاری از کارکردها می باشد .
برای مثال شما می توانید از طریق netflix به تماشای چیزی مشغول باشید و همزمان تصمیم بگیرید که به تنظیمات تلویزیون بروید و به اخبار گوش دهید (آنچه در netflix اجرا می شود باز می ماند ) سپس اخبار تمام می شود و شما با فشار دکمه netflix دقیقا همان چیزی را میبینید که قبل از تغیر به سمت اخبار مشاهده کرده اید .عمل قبلی netflix در همان جایی که می خواهید متوقف می شود و فورا
بعد از فشار مجدد دکمه آن برنامه موردنظر را ادامه می دهد  ونیازی به راه اندازی مجدد ندارد در فضای تلویزیون انجام اعمال چند گانه و توضیح آن در قالب کلمات کمی مشکل است اما این چیزی است که شما در تلویزیون های عادی هیچوقت تجربه نخواهید کرد .
برای جمع بندی باید گفت که webos .2 یک پیشنهاد عالی می باشد . همان طور که قبلا گفته شد ابزارهای عالی مثل netflix ، آمازون ، iplayer ،bbc ،یوتیوب ، wuaki ، در این سیستم وجود دارند که به همراه خدماتی که به نظر می رسد از بسیاری تلویزیون های هوشمند سبقت گرفته است . با وجود اینکه در بسیاری از مدل های تلویزیون این ویژگی ها وجود دارند ولی برای استفاده از آنها هیچ پشتیبانی وجود ندارد .

نظرات کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha